Pod patronatem Anny Kolibek - Starosty Górowskiego oraz Ireny Krzyszkiewicz - Burmistrz Góry, w sali widowiskowej Domu Kultury w Górze odbyło się Powiatowe Narodowe Czytanie "Balladyny" Juliusza Słowackiego. Akcji w skali ogólnopolskiej honorowo patronuje Para Prezydencka.
Czytanie "Balladyny" rozpoczęło się o godz. 16:00. Słowo wstępne wygłosili Starosta Anna Kolibek oraz Burmistrz Irena Krzyszkiewicz. Fragmenty utworu Słowackiego czytali między innymi uczniowie i nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół w Górze. Prezentowane były też ciekawostki z życia Juliusza Słowackiego wzbogacone piękną oprawą muzyczną oraz żywymi obrazami nawiązującymi do Balladyny. Imprezie towarzyszy wystawa fotograficzna ukazująca poprzednie edycje Narodowego Czytania.