W ramach projektu unijnego realizowanego przez Powiat Górowski pn. „Poprawa jakości kształcenia zawodowego w powiecie górowskim szansą na lepszą przyszłość uczniów” w miesiącu sierpniu 2020 r. czworo uczniów Branżowej Szkoły I stopnia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Wąsoszu odbyło praktyki u pracodawców.

Każdy z uczniów zrealizował 150 godzin zajęć w zawodach: sprzedawca, kucharz oraz stolarz. Celem praktyk było doskonalenie umiejętności praktycznych w danym zawodzie, pogłębienie wiadomości nabytych w szkole, zdobycie doświadczenia zawodowego, współdziałania w zespole oraz przygotowanie do samodzielnej pracy i podejmowania  decyzji. W przyszłym roku kolejni uczniowie Ośrodka będą mieli okazję odbyć praktyki w wybranych zakładach pracy, a tym samym zdobyć doświadczenie zawodowe.