Z inicjatywy Burmistrz Góry Ireny Krzyszkiewicz, 28 września 2020 roku odbyło się spotkanie robocze w sprawie planowanej budowy Dolnośląskiej Autostrady Rowerowej.

Na rozmowy do Góry przybyli: Paweł Wybierała – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Dariusz Stasiak – radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Członek Zarządu Stowarzyszenia Rzeczpospolita Samorządna, Rafael Rokaszewicz – Prezydent Głogowa, Anna Kolibek – Starosta Górowski, Andrzej Rogala – Wicestarosta Górowski, Grzegorz Kubik – Burmistrz Rawicza, Paweł Niedźwiedź – Burmistrz Wąsosza oraz Magdalena Głuszko – Wiceburmistrz Góry.

Planowana Dolnośląska Autostrada Rowerowa (DAR) ma powstać między innymi na istniejących nasypach po nieczynnych liniach kolejowych. W tym celu wykorzystany zostanie stary szlak kolei żelaznej z Góry, przez Naratów, Niechlów i dalej do Szlichtyngowej i Głogowa. Góra zostanie też połączona z Wąsoszem, skąd DAR biegnie do Wińska i Żmigrodu. Zakładana długość DAR wynosić ma ponad 500 km. Inwestycja będzie finansowana w porozumieniu między województwem dolnośląskim, lokalnymi samorządami oraz instytucjami państwowymi. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Rzeczpospolita Samorządna, która skupia kilkadziesiąt dolnośląskich samorządów.

Fot. UMiG Góra