Niezwykły, historyczny jubileusz 50-lecia działalności obchodziło dziś Koło Polskiego Związku Niewidomych w Górze. W uroczystości wzięli udział: Anna Kolibek – Starosta Górowski, Irena Krzyszkiewicz – Burmistrz Góry, Andrzej Rogala – Wicestarosta Górowski oraz Magdalena Głuszko – Zastępca Burmistrza Góry.

Uroczystość była okazją do wielu wspomnień, nie tylko wydarzeń związanych z górowskim Kołem PZN ale przede wszystkim ludzi, którzy w tej formule pracują lub pracowali na rzecz lokalnej społeczności. Wiele gratulacji i serdecznych życzeń dla wszystkich członków Koła płynęło na ręce Zarządu w składzie: Maria Tylicka – Prezes, Ryszard Wtykło – Wiceprezes, Bogusława Zbrzeźniak – Sekretarz i Krystyna Śmiechowska – Skarbnik. W imieniu mieszkańców Powiatu Górowskiego złożyła je Anna Kolibek - Starosta Górowski.

Złotą Odznakę Honorową PZN otrzymał Ryszard Wtykło. Srebrną Odznakę Honorową PZN oebrały Krystyna Śmiechowska i Bogusława Zbrzeźniak. Natomiast Odznakę „Przyjaciel Niewidomego” za wspieranie członków Koła w ostatnich latach otrzymały Irena Krzyszkiewicz - Burmistrz Góry oraz Bożena Merta – Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Górze.