Powiat Górowski otrzymał środki finansowe z Dolnośląskiego Ośrodka Polityki Społecznej we Wrocławiu, w ramach projektów współfinansowanych przez Unię Europejską, na realizację wsparcia dla Domu Pomocy Społecznej we Wronińcu.
Celem przyznania tych grantów są działania związane z zapobieganiem i łagodzeniem skutków epidemii COVID-19.

Pierwszy wniosek złożony został w ramach projektu pn. „Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu spowodowanemu przez COVID-19”. Otrzymany na ten cel grant to 47.057,00zł.
W ramach tych środków można sfinansować m in. zakup maseczek, rękawiczek jednorazowych, fartuchów ochronnych, kombinezonów, płynów i środków dezynfekcyjnych oraz inny sprzęt niezbędny do walki z epidemią.

W ramach drugiego projektu pn. „Wsparcie dolnośląskich DPS” otrzymany grant to 100.050,00 zł. Grant ten będzie przeznaczony na wypłaty dla personelu Domu Pomocy Społecznej we Wronińcu, z uwzględnieniem pracujących przy łóżkach mieszkańców, w wysokości 1.450,00 brutto. Dodatki wypłacane będą przez okres 3 miesięcy. Wsparcie będzie udzielane pracownikom mającym bezpośredni kontakt z mieszkańcami DPS, pracującymi w stanie zagrożenia zdrowia (zgodnie z Regulaminem przyznawanych grantów i wytycznymi).