Górowscy policjanci po wprowadzeniu obostrzeń koncentrują się na kontroli przestrzegania nowych obowiązków wynikających z rozporządzenia Rady Ministrów. Mundurowi w ramach działań, których celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, prowadzą kontrole różnych miejsc na terenie powiatu górowskiego. Ich działania w tym szczególnym okresie mają na celu jedno: zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa.

Ponadto policjanci w ramach patroli odwiedzają osoby, które są objęte kwarantanną i sprawdzają, czy pozostają w miejscu swojego zamieszkania.

Niestety zdarzają się osoby, które pomimo obowiązujących przepisów ignorują je. Tylko w ciągu kilkudziesięciu godzin za brak osłony na usta i nos górowscy funkcjonariusze nałożyli 6 mandatów karnych i pouczyli kilka osób.

Pamiętajmy, że najskuteczniejszą metodą walki z pandemią pozostaje dystans społeczny, zasłanianie ust i nosa i częsta dezynfekcja rąk. Pozwoli to uchronić nas przed wirusem. W tych trudnych czasach trzeba wykazać się odpowiedzialnością za siebie i innych.

Przypominamy! W przypadku interwencji podjętej przez policjantów możemy zostać pouczeni, ukarani mandatem w wysokości 500 złotych, może być też skierowany wobec nas wniosek do sądu lub sporządzona informacja do sanepidu. Należy pamiętać, że do indywidualnej oceny interweniującego funkcjonariusza zależy jakie będą konsekwencje takiej kontroli.

KPP Góra