Dzięki współpracy Burmistrz Góry - Ireny Krzyszkiewicz, - Prezesa Nowego Szpitala we Wschowie Mirosława Sosny oraz Starosty Górowskiego - Anny Kolibek -  udało się pozyskać na potrzeby mieszkańców Powiatu Górowskiego szereg nowoczesnych urządzeń medycznych. Do zespołów ratownictwa medycznego trafiły 23 pulsoksymetry napalcowe. Są to urządzenia badające poziom natlenienia krwi tętniczej, inaczej - natlenienia organizmu. Pulsoksymetr wskazuje poziom saturacji, czyli stopień nasycenia krwi tętniczej tlenem SpO2. Do górowskiej "wieczorynki", czyli Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej trafił także kardiomonitor, czyli specjalistyczne urządzenie do monitorowania funkcji życiowych pacjenta będącego pod stałym nadzorem medycznym. Został przekazany przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki w ramach realizacji projektów dotyczących zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19.