Szanowni Państwo,

Chcemy poinformować o akcji charytatywnej prowadzonej przez portal edukacyjny dyktanda.pl

Z okazji zbliżającego się święta 11 listopada organizujemy I Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości, które przybierze najbezpieczniejszą obecnie formę, czyli odbędzie się przez Internet.

Ideą tego wydarzenia jest wykazanie się znajomością języka polskiego, a co więcej, zebranie środków na cel charytatywny lub społeczny.

Im więcej osób dołączy do akcji, czyli napisze Dyktando w dniu 11 listopada 2020 r., tym większa pomoc trafi w ręce potrzebujących. Maksymalnie przekazane może zostać wsparcie w wysokości aż 10 tysięcy złotych!

Uczestnictwo w I Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości jest bezpłatne, a każdy uczestnik to jedna złotówka przekazana przez organizatora na wybrany cel.

Każdy ma możliwość zgłosić ważny dla niego cel społeczny lub charytatywny. Może to być np. wsparcie chorej osoby, albo zakup komputerów do zdalnej nauki dla dzieci z ubogich rodzin. O tym, do kogo trafią zgromadzone środki, zadecydują uczestnicy Dyktanda poprzez głosowanie. Każdy, kto rozwiąże Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości w dniu 11 listopada 2020 r., będzie dysponował 1 głosem. Osoby, które osiągną w dyktandzie najlepsze wyniki, będą dysponowały zwiększoną siłą głosu - tym samym będą miały większy wpływ na rezultat głosowania.

Do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości zapraszamy nie tylko osoby dorosłe, ale także uczniów szkół podstawowych i średnich. Za opracowanie treści dyktand, dostosowanych do danej grupy wiekowej, odpowiadają wybitni językoznawcy, m.in. prof. dr hab. Tadeusz Zgółka, wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego oraz prof. dr hab. Mariusz Rutkowski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Zapisać się na dyktando oraz zgłosić cel społeczny lub charytatywny można na stronie: https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci

Pokażmy w tym szczególnym dniu ducha patriotyzmu i wspólnie zróbmy coś dobrego dla innych!

Do zobaczenia na Dyktanda.pl

Zespół Dyktanda.pl