Podregion Legnicko-Głogowski położony jest w północnej części województwa dolnośląskiego i obejmuje następujące jednostki samorządu terytorialnego, w tym:
- powiaty: głogowski, górowski, legnicki, lubiński, polkowicki,
- gminy: Gmina Chocianów, Gmina Chojnów, Gmina Miejska Chojnów, Gmina Gaworzyce, Gmina Głogów, Gmina Miejska Głogów, Gmina Góra, Gmina Grębocice, Gmina Jemielno, Gmina Jerzmanowa, Gmina Kotla, Gmina Krotoszyce, Gmina Kunice, Gmina Legnica (m. powiat Legnica), Gmina Legnickie Pole, Gmina Lubin, Gmina Miejska Lubin, Gmina Miłkowice, Gmina Niechlów, Gmina Pęcław, Gmina Polkowice, Gmina Prochowice, Gmina Przemków, Gmina Radwanice, Gmina Rudna, Gmina Ruja, Gmina Ścinawa, Gmina Wąsosz, Gmina Żukowice. Łącznie 34 jednostki samorządu terytorialnego.
Do inicjatywy tworzenia Planu działań ZIT w perspektywie finansowej 2021 – 2027, przystąpiły wszystkie gminy podregionu, w tym m.n.p.p. Legnica i trzy powiaty: górowski, legnicki, polkowicki.

Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą na 100 osób w wieku produkcyjnym w 2018 r.

Wskaźnik dotyczy liczby osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą w przeliczaniu na liczbę mieszkańców i podawany jest w przeliczeniu na 100 osób w wieku produkcyjnym. W 2018 r. w podregionie legnicko-głogowskim wyniósł 11,9, co oznacza, że około 11,9 % dorosłych osób z podregionu prowadzi własną działalność gospodarczą. Nieco więcej, bo 13,4 wyniósł dla Polski, a najwięcej dla województwa dolnośląskiego 14,1. W ciągu pięciu badanych lat wskaźnik ten zarówno w Polsce i województwie systematycznie rósł. Sytuacja w podregionie wyglądała podobnie z wyjątkiem lat 2015 i 2016, gdzie utrzymał tę samą wartość 11,2. Badając wartości poszczególnych gmin w podregionie za 2018 r., największą wartość wskaźnika osiągnęły gminy: Kunice 17,3; Legnica 14,7 oraz gmina wiejska Lubin 14,0 z kolei najniższe wartości odnotowano w gminach: Grębocice 5,7; Pęcław 6,1 i Niechlów 6,3. Sprawdzając dynamikę w latach 2014 – 2018 zauważa się wzrost w prawie każdej badanej gminie. Wyjątkiem jest Gmina Pęcław, gdzie wskaźnik z 2014 roku utrzymał się na tym samym poziomie i wynosił 6,1. Natomiast największą dynamikę zmian na przestrzeni badanych lat odnotowuje się w gminach: Ruja (wzrost o 32%), Kunice (o 21%) i Krotoszyce (o 19%).

Żródło: Plan Działań "Zintegrowane Inwestycje Terytorialne - Legnicko Głogowski Obszar Funkcjonalny"