Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Wąsoszu w tym roku po raz pierwszy przystąpili do akcji POLA NADZIEI prowadzonej na rzecz Fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.

Inicjatywa niesienia pomocy i zbiórki pieniędzy na potrzeby polskich hospiców zrodziła się już w 1998 roku. Głównym celem akcji jest promowanie niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjum oraz rozwój wolontariatu. Każdego roku w październiku,  kiedy obchodzi się Międzynarodowy Dzień Opieki Hospicyjnej, sadzone są żonkile. Jest to symboliczny akt solidarności z umierającymi. Wiosną, gdy zakwitają żonkile, od marca do maja odbywa się szeroko zakrojona akcja, której celem jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby lokalnych hospicjów oraz propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie. Ofiarodawcy otrzymują za datki – kwiat żonkila. Oprócz zbiórek pieniędzy odbywają się spotkania, prelekcje, konkursy czy heppeningi.

To już kolejna akcja charytatywna, w którą włącza się społeczność Specjalnego Ośrodka. Szkolno-Wychowawczego w Wąsoszu. Robimy to zawsze z dumą i zaangażowaniem.

W tym roku wolontariusze zakupili 20 cebulek żonkili, które zostały  posadzone  w honorowym miejscu na skalniaku przed szkołą. Pan konserwator zadbał o tabliczkę informacyjną. Teraz zostało czekać  do wiosny, kiedy zakwitnie żółty kobierzec  żonkilii i przypomni o szczytnych ideach tej akcji. .

Emilia Wawrzynika, Justyna Dąbrowska