Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła pisała Wisława Szymborska.
Dlatego warto czytać!!! Tak można podsumować udział Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wąsoszu w dziewiątej edycji akcji "Narodowe Czytanie".
Wrześniowe spotkanie przy czytaniu "Balladyny" Juliusza Słowackiego tradycyjnie przyniosło nam wiele korzyści. W tym roku nieco inaczej wyglądała wspólna lektura, bo spotykaliśmy się w gronie swoich klas. Jednak jak co roku każdy mógł poczuć wspólnotę z milionami Polaków czytających w tym samym czasie.
Niektórzy ambitnie próbowali się wczuć w emocje bohaterów, inni pokonywali swoją nieśmiałość czytając, byli też tacy, którzy mężnie mierzyli się z nieznanymi jeszcze literami. Wielu słyszało po raz pierwszy tragiczną historię ubogich sióstr i ich matki. Starsi uczniowie przypomnieli ją sobie kolejny raz. Jednak wszystkich poruszył ten dramat i na nowo odpowiedzieliśmy sobie na pytanie: Co jest w życiu ważne?

Nasze spotkanie z lekturą docenił po raz kolejny Prezydent RP
Andrzej Duda wraz z małżonką. Pan Prezydent podziękował organizatorom akcji w naszym Ośrodku i wszystkim jej uczestnikom. Wyrazem wdzięczności jest list oraz okolicznościowy, ilustrowany egzemplarz "Balladyny” Juliusza Słowackiego. Pan Prezydent wyraził nadzieję, iż zachęci on do poznania kolejnych historii i refleksji nad losami ich bohaterów. Jesteśmy dumni, że półka w naszej szkolnej bibliotece wypełnia się kolejnymi tomami okolicznościowych wydań wielkich dzieł literatury polskiej.