30 listopada 2020 r. w sali narad Starostwa Powiatowego w Górze odbyła się sesja Rady Powiatu Górowskiego

W sesji uczestniczyło 10 radnych. Rada po wysłuchaniu sprawozdania z pracy Zarządu Powiatu Górowskiego w okresie międzysesyjnym przystąpiła do pracy nad uchwałami. W trakcie sesji przyjęto uchwały regulujące finanse powiatu - w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Górowskiego na lata 2020 – 2038, w sprawie zmiany budżetu Powiatu Górowskiego na 2020 r. oraz w sprawie zmiany uchwały nr XVI/117/2020 Rady Powiatu Górowskiego z dnia 28 kwietnia 2020 r. w sprawie określenia zadań, na które przeznaczone zostaną środki PFRON w 2020 r. Następnie radni przyjęli uchwały regulujące gospodarkę nieruchomościami na terenie powiatu dotyczące wyrażenia zgody na najem lokalu użytkowego oraz wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Górowskiego. Rozpatrzono również pozytywnie trzy petycje. W dalszej części sesji Rada Powiatu podjęła uchwałę o likwidacji Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Górze zgodnie z którą wszystkie dotychczasowe zadania Ośrodka od dnia 1 stycznia 2021 r. zostały przekazane do Zespołu Szkół im. Sylwestra Kaliskiego w Górze. Kolejna uchwała w sprawie przystąpienia do Stowarzyszenia „Rzeczpospolita Samorządna” pozwoli powiatowi czynnie uczestniczyć w tworzeniu ścieżek rowerowych na Dolnym Śląsku. Uregulowano również pracę aptek w porach nocnych dostosowując ją do aktualnej sytuacji godzin pracy aptek w Górze. Ostatnie dwie uchwały dotyczyły przyjęcia programu współpracy Powiatu Górowskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2021 r. oraz zatwierdzenia planu pracy Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Górowskiego na rok 2021.

Następna sesja, która odbędzie się w grudniu w główniej mierze poświęcona będzie budżetowi Powiatu Górowskiego na rok 2021.