Mamy początek grudnia. Przed nami przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Jak co roku będziemy świadkami zakupowego szału, który często wiąże się z chęcią obdarowania bliskich nam osób prezentami o różnej wartości. Kuszeni będziemy niezliczoną liczbą ofert i rozwiązań – także kredytami,  w celu umożliwienia nam zawarcia umowy sprzedaży. W tym przedświątecznym czasie należy jednak pamiętać, by mimo wielu okazji, promocji i przyciągających kolorowych wystaw nie stracić głowy i podejmować decyzje kredytowe z zachowaniem zdrowego rozsądku, gdyż nie każde oprocentowanie kredytu w wysokości „0%”jest równe „0% RRSO”.

Z uwagi na powyższe, Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Górze zachęca do zapoznania się z materiałem edukacyjnym pod tytułem „Fakty i mity o RRSO”, który został przygotowany przez Fundację Rozwoju Rynku Finansowego we współpracy  z dr Katarzyną Sekścińską, ekspertką ds. edukacji ekonomicznej, adiunktką na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Fakty i mity o RRSO znajdziesz TUTAJ