Wystarczy zarejestrować się on-line aby składać wnioski oraz odbierać gotowe dokumenty (mapy ewidencyjne, zasadnicze, wypisy, wyrysy oraz inne dokumenty geodezyjne). I to wszystko bez wychodzenia z domu.

GEOPORTAL POWIATU GÓROWSKIEGO   e-usługi

Starostwo Powiatowe informuje, że w Geoportalu Powiatu Górowskiego została uruchomiona usługa umożliwiająca mieszkańcom, przedsiębiorcom oraz innym zainteresowanym  osobom szybszy dostęp do map, wypisów i wyrysów oraz innych dokumentów geodezyjnych. Dostęp do usługi jest możliwy pod adresem http://gora.geoportal2.pl/ lub bezpośrednio ze strony Starostwa Powiatowego w Górze.

Po dokonaniu rejestracji i założeniu konta w Geoportalu Powiatu Górowskiego możliwe jest złożenie przez inwestora lub projektanta wniosku o przeprowadzenie narady koordynacyjnej ZUD oraz zamówienie następujących dokumentów:

- mapa ewidencyjna – w postaci drukowanej lub elektronicznej,

- mapa zasadnicza – w postaci drukowanej lub elektronicznej,

- dane bazy Rejestru Cen,

- inne materiały pochodzące z powiatowego zasobu dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej.

Po dokonaniu pełnej autoryzacji konta, polegającej na weryfikacji podpisu za pomocą Profilu Zaufanego, możliwe jest złożenie wniosku o udostępnienie:

- wypisu i wyrysu,

- wypisu z wykazu podmiotów i wykazu działek ewidencyjnych,

- zbioru danych ewidencji gruntów i budynków (zbiór pełny bądź wybrane obiekty).

- innych rejestrów sporządzanych na podstawie bazy EGiB.

Innymi usługami realizowanych przez Geoportal Powiatu Górowskiego są moduły dostępne w trybie chronionym dotyczące:

- obsługi wykonawców prac geodezyjnych,

-  zapytań komorniczych,

- przeprowadzania internetowych narad koordynacyjnych ZUD.

Wszelkich informacji związanych z funkcjonowaniem Geoportalu Powiatu Górowskiego udziela Wydział Geodezji i Katastru pod nr. tel. 65/544 39 20 lub 65/544 39 26.