Przywrócenie terminu do składania wniosków w ramach Modułu III programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi” - wsparcie finansowe Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w związku z walką z koronawirusem.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Górze informuje, że Zarząd PFRON podjął decyzję o możliwości przywrócenia terminu składania wniosków w Module III programu  „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”.

Wnioski o dofinansowanie mogły być składane przez osoby niepełnosprawne do realizatora programu w trybie ciągłym, jednakże nie później niż do dnia 16 listopada 2020 roku.                         W związku z decyzją Zarządu PFRON realizatorzy programu mogą podejmować decyzje o przywróceniu Wnioskodawcom terminu związanego ze złożeniem lub uzupełnieniem wniosku o dofinansowanie w ramach Modułu III programu. Wystąpienia o przywrócenie terminu nie wymagają uzasadnienia. Wnioskodawca, który chce złożyć lub uzupełnić wniosek po upłynięciu terminu składania wniosków, powinien skontaktować się niezwłocznie w sprawie przywrócenia terminu z realizatorem (samorządem powiatowym tj. PCPR w miejscu swojego zamieszkania)

Wnioski należy składać poprzez System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON www.sow.pfron.org.pl  Na chwilę obecną w stanie epidemii wyłączona jest możliwość złożenia wniosku osobiście. W przypadku braku możliwości skorzystania z Systemu SOW dopuszczalny jest inny sposób złożenia wniosku np. drogą pocztową lub elektronicznie tj. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz do skrzynki podawczej znajdującej się przed wejściem do PCPR w Górze w godzinach urzędowania. W takim przypadku wzór wniosku należy pobrać ze strony Funduszu lub PCPR w Górze.

Szczegółowe informacje dotyczące programu: www.pfron.org.pl

Wszelkich informacji udziela Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Górze,

nr tel. 65 65 00 999 (sekretariat) lub 65 65 00 988.