Starosta Górowski zachęca do korzystania z porad w zakresie nieopłatnej pomocy prawnej.

W związku z sytuacją epidemiczną porady w dalszym ciągu udzielane są zdalnie (telefonicznie, e-mail, itp.).

Umówienie porady możliwe jest przez stronę internetową https://np.ms.gov.pl/

W dostępnym harmonogramie wybierają Państwo datę i godzinę porady. Następnie podają swoje inicjały, zapoznają się z klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych oraz podają swój numer telefonu. Osoby udzielające porad na odległość zadzwonią do Państwa we wskazanym przez Państwa terminie.

Osoby, które nie mają możliwości rejestracji zdalnej, mogą się umówić na poradę telefonicznie pod numerem 65 544 39 00.

Po uzyskaniu porady anonimową opinię można przekazać:

– pocztą na adres:

Wydział Organizacyjny i Spraw Społecznych

1. Mickiewicza 1, 56-200 Góra

Jednocześnie informujemy, że w 2021 roku na terenie Powiatu Górowskiego również funkcjonować będą dwa punkty nieodpłatnej pomocy prawnej:

- punkt prowadzony przez radców prawnych i adwokatów,

- punkt prowadzony przez organizację pozarządową – Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Wsparcie, Informacja, Rozwój”.