Uczniowie Zespołu Szkół w Górze otrzymali stypendium dla uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów zawodowych w ramach projektu: „Dolnośląski Program Pomocy Stypendialnej dla szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów zawodowych uczniów dolnośląskich szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych”.

O stypendium mogli ubiegać się uczniowie technikum oraz branżowej szkoły I stopnia.

Warunkiem niezbędnym do otrzymania stypendium było osiągnięcie wysokiej średniej z 3 wybranych przedmiotów zawodowych lub uzyskanie tytułu finalisty/uczestnika w olimpiadach zawodowych, a także napisanie Planu Rozwoju Ucznia pod kierunkiem opiekuna szkolnego. Poza stypendium uczniowie będą mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach prowadzonych przez Politechnikę Wrocławską.

W doskonaleniu kompetencji zawodowych uczniów wspierać ich będą opiekunowie, którymi są nauczyciele przedmiotów zawodowych.

Stypendystami zostali uczniowie technikum w zawodach:

Oliwia Maślejak – technik hotelarstwa – opiekun p. Agnieszka Nawrocka

Małgorzata Hasiów – technik hotelarstwa – p. Joanna Proszko

Filip Lubas – technik ekonomista – p. Beata Borkowska

Sara Zawisła – technik hotelarstwa – p. Agnieszka Nawrocka

Patrycja Baryga – technik logistyk – p. Marcin Mielczarek

Aleksandra Mrozowska – technik ekonomista – p. Beata Borkowska

Klaudia Jarząb – technik ekonomista – p. Beata Borkowska

Nikola Ulman – technik ekonomista – p. Janina Ziombra

Serdecznie gratulujemy Uczniom i Nauczycielom oraz życzymy kolejnych sukcesów.