Obecnie trwają szczepienia osób z grupy 0, wskazanej w Narodowym Programie Szczepień (m.in. personel medyczny i niemedyczny szpitali, pracownicy domów pomocy społecznej oraz miejskich ośrodków pomocy społecznej, także zatrudnieni w aptekach, hurtowniach farmaceutycznych, studenci medycyny).

Proces szczepień – zgodnie z programem - będzie realizowany etapami. Natomiast już teraz przekazujemy informację, że na stronach rządowych pojawiają się informację o punktach szczepień na terenie naszego powiatu. Wykaz ten będzie na bieżąco aktualizowany.

W gminie Góra wskazane są następujące miejsca:

1. Praktyka Lekarzy Rodzinnych D. Gocha-Chemielewska i J. Chmielewski S.C., os. Kazimierza Wielkiego 15B,
  2. Nowy Szpital we Wschowie sp. z o.o. Gabinet Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej, ul. Armii Polskiej 8 (Gabinet nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Górze,
  3. Edward Szendryk Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Amicus”, ul. Świętosławy 1/5,
  4. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Poradnia Lekarza Rodzinnego, ul. Mickiewicza 1,
  5. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Poradnia Lekarza Rodzinnego, Chróścina 140,
  6. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Poradnia Lekarza Rodzinnego, Czernina ul. Rydzyńska 31.

W gminie Jemielno:

1. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „ELMED" Praktyka Lekarza Rodzinnego S.C. Małgorzata Kopeć, Witold Kopeć, Jemielno 109,
  2. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "ELMED" Praktyka Lekarza Rodzinnego S.C. Małgorzata Kopeć, Witold Kopeć,, Luboszyce 3.

W gminie Niechlów:

1. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Poradnia Lekarza Rodzinnego, ul. Krótka 5.

W gminie Wąsosz:

1. VIS-MED Sp. z o.o., ul. Zacisze 10a,
  2. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „ELMED" Praktyka Lekarza Rodzinnego S.C. Małgorzata Kopeć, Witold Kopeć, ul. Słoneczna 1.