Zgodnie z harmonogramem odbywają się działania w sprawie wprowadzenia innowacji pedagogicznych w Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza   w Górze w zakresie zajęć przygotowujących do służby mundurowej- uruchomienia dwóch nowych profili: policyjnego i pożarniczego z elementami ratownictwa medycznego.

26 stycznia 2021 r. odbyło się spotkanie z zespołem innowacji pedagogicznych. Działalność innowacyjna rozpocznie się z dniem 1 września 2021 r. i będzie obejmować klasę o kierunku policyjnym oraz pożarniczym z elementami ratownictwa medycznego przez kolejne lata nauki, aż do zakończenia innowacji.

Innowacje pedagogiczne o nazwie „Służba policyjna- nasz sposób na poznanie zasad bezpieczeństwa i przestrzeganie prawa” oraz „Zabezpieczenie przeciwpożarowe z elementami szkolenia mundurowego” opracowane przez zespół innowacyjny zostaną wprowadzone w szkole, po zapoznaniu się z celami, założeniami i sposobem realizacji przez radę pedagogiczną, rodziców i uczniów.

W spotkaniu zespołu innowacji uczestniczyli Starosta Górowski Anna Kolibek, komisarz Agnieszka Połczyk z KPP w Górze, kpt. mgr Rafał Kaczmarek- zastępca Komendanta Powiatowego KP PSP w Górze, Magdalena Mielczarek– dyrektor LO w Górze oraz nauczyciele.