47 uczniów ze szkół realizujących projekt „Poprawa jakości kształcenia zawodowego w powiecie górowskim szansą na lepszą przyszłość uczniów”, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014 -2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, zakończyło staże i praktyki zawodowe.

W Zespole Szkół w Górze w stażach i praktykach zawodowych udział brali uczniowie Technikum (klasy II i III) w zawodach technik logistyk – 8 uczniów, technik informatyk – 10 uczniów, technik hotelarstwa – 12 uczniów, technik ekonomista – 3 uczniów, technik reklamy i organizacji reklamy – 3 uczniów  oraz 6 uczniów Branżowej Szkoły I  stopnia (uczniowie klas II i III) w zawodzie sprzedawca.

Uczestnicy staży i praktyk, mogli doszlifować swoje umiejętności zawodowe w naturalnym środowisku pracy, poznać strukturę firm, przebieg dokumentacji w zakładach pracy, doskonalić kompetencje społeczne, współpracę w grupach oraz umiejętności interpersonalne. W 2021 r. staże zrealizowało 42 uczniów.

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Wąsoszu praktyki w 2021 r.  zrealizowało 5 uczniów, w tym 2 sprzedawców oraz 3 kucharzy. Celem praktyk było pogłębienie i doskonalenie umiejętności praktycznych w zawodzie przygotowanie do pracy i podejmowania samodzielnych decyzji. Udział w dodatkowych praktykach  przyczynił się do  zdobycia nowych doświadczeń zawodowych, pozwolił zdobyć dodatkowe kompetencje i kwalifikacje, co korzystnie wpłynie na rozwój przyszłych pracowników i pozwoli im lepiej odnaleźć się  na rynku pracy.

iodo@amt24.biz