Miasto i Gmina Góra - Stan rzeki Barycz na wodowskazie w m. Osetno na godzinę 12.30 wynosił 298 cm (tendencja spadkowa) i przekroczył stan ostrzegawczy o 38 cm, woda wystąpiła z koryta. Sytuacja na bieżąco jest monitorowana przez pracowników GCZK. Na obecną chwilę nie wystąpiły podtopienia miejsc składowania niebezpiecznych odpadów (brak takowych), wodociągów, oczyszczalni ścieków czy innych miejsc mogących powodować skażenie rzek i cieków wodnych na administrowanym terenie. Trwa pogotowie przeciwpowodziowe ogłoszone w dniu 16 września 2024 r. o godz. 6.00.
Gmina Niechlów – Aktualnie sytuacja jest stabilna. Nadal utrzymuje się stan alarmowy na rzece Odra, a na rzece Barycz powyżej stanu ostrzegawczego. Widoczny jest spadek poziomu wody. Nie ma zagrożenia dotyczącego wodociągów, oczyszczalni ścieków i innych miejsc mogących powodować skażenia rzek i cieków wodnych na terenie gminy. Utrzymany jest alarm przeciwpowodziowy na terenie gminy.
Miasto i Gmina Wąsosz - Prowadzony jest stały monitoring rzek dotyczący stanu oraz przepływu wody na mostach i jazach. Barycz według danych z IMGW na wodowskazie w miejscowości Wąsosz osiągnęła poziom 347 cm (sb, 2024-09-28 11:10 UTC) – utrzymywana jest tendencja spadkowa. Sytuacja jest stabilna. Nie zostały zalane miejsca składowania niebezpiecznych odpadów, wodociągów, oczyszczalni ścieków oraz innych miejsc, które mogą powodować skażenia rzek. Stan pogotowia przeciwpowodziowego na terenie gminy Wąsosz obowiązuje od dnia 17 września 2024 r.
Gmina Jemielno - Prowadzony jest stały monitoring wałów rzeki Odra. Woda z podsiąków nadal zalewa budynki mieszkalne i gospodarcze, tereny upraw rolnych i gruntowe drogi dojazdowe oraz przydomowe szamba i oczyszczalnie ścieków. Mieszkańcy monitują potrzebę wypompowywania wody z piwnic oraz podwórek, ale informowani są, że ze względu na wysoki stan wody w rzece Odrze i międzywalu nie jest to możliwe, ponieważ woda sukcesywnie będzie napływać i zagrozi stabilności budynków.
Od godzin rannych sytuacja bez zmian.
Trwa alarm przeciwpowodziowy, ogłoszony dnia 16.09.2024 r.

Na terenie powiatu górowskiego nadal obowiązuje alarm przeciwpowodziowy ogłoszony dnia 19.09.2024 r. godz. 13.00.