Miasto i Gmina Góra - Stan rzeki Baryczy na wodowskazie w m. Osetno wynosił 280 cm (tendencja spadkowa) i przekroczył poziom ostrzegawczy o 20 cm. Na obecną chwilę nie wystąpiły podtopienia miejsc składowania niebezpiecznych odpadów (brak takowych), wodociągów, oczyszczalni ścieków czy innych miejsc mogących powodować skażenie rzek i cieków wodnych na administrowanym terenie. Sytuacja na bieżąco jest monitorowana przez pracowników GCZK. Zdalnie monitorowany jest stan wody na wodowskazie w Osetnie.  Nie ewakuowano nikogo. Ogłoszone pogotowie przeciwpowodziowe w dniu 16 września 2024 r. od godz. 6.00 nadal obowiązuje.

Gmina Niechlów – Aktualnie na terenie gminy Niechlów sytuacja jest stabilna. Stan wody na rzece Odrze nadal utrzymuje się w strefie wody wysokiej, powyżej stanu alarmowego, a na rzece Baryczy powyżej stanu ostrzegawczego. Widać tendencje spadkową na obu rzekach. Nie odnotowano żadnych zdarzeń związanych z zagrożeniem powodziowym. Nie ma też zagrożenia dot. wodociągów, oczyszczalni ścieków i innych miejsc mogących powodować skażenia rzek i cieków wodnych na terenie gminy Niechlów. Utrzymany jest stan alarmu przeciwpowodziowego. Planowane jest odwołanie alarmu przeciwpowodziowego w najbliższym czasie.

Miasto i Gmina Wąsosz -   Na terenie gminy prowadzony jest stały monitoring rzek dotyczący stanu oraz przepływu wody na mostach i jazach. Barycz według danych z IMGW na wodowskazie w miejscowości Wąsosz osiągnęła poziom 330 cm (wt, 2024-10-01 09:40 UTC) – utrzymywana jest tendencja spadkowa. Sytuacja jest stabilna. Nie zostały zalane miejsca składowania niebezpiecznych odpadów, wodociągów, oczyszczalni ścieków oraz innych miejsc, które mogą powodować skażenia rzek. Stan pogotowia przeciwpowodziowego na terenie gminy Wąsosz obowiązuje od dnia 17 września 2024 r.

Gmina Jemielno – Trwa monitorowanie wałów przez mieszkańców. Poziom wody na rzece Odrze spadł o kolejne 5 cm (wg nieoficjalnych danych). Nie odnotowano nowych zgłoszeń w związku z przesiąkami lub podtopieniami budynków mieszkalnych, gospodarczych czy gruntów rolnych. Na obecną chwilę brak nowych przypadków przesiąków wału zagrażających zalaniem. Na terenie gminy nie stwierdzono żadnych podtopień oczyszczalni ścieków, wodociągów, składowisk odpadów mogących powodować skażenie rzeki i cieków wodnych. Nie przeprowadzono ewakuacji mieszkańców. Do chwili obecnej wpłynęło 17 wniosków bezzwrotnej pomocy finansowej dla powodzian. Trwa alarm przeciwpowodziowy ogłoszony dnia 16.09.2024 r.

Na terenie powiatu górowskiego utrzymany jest alarm przeciwpowodziowy ogłoszony dnia 19.09.2024 r. godz. 13.00.