Miasto i Gmina Góra - Stan wody rzeki Barycz na wodowskazie w miejscowości Osetno wynosi 273 cm, a prognozy wskazują na dalszy powolny spadek poziomu, z możliwością utrzymywania się w okolicach stanów ostrzegawczych lub wysokich. Nie odnotowano żadnych zdarzeń związanych z zagrożeniem powodziowym ani podtopień infrastruktury, które mogłyby doprowadzić do skażenia rzeki. Sytuacja hydrologiczna i meteorologiczna jest na bieżąco monitorowana przez pracowników BZK. Stan pogotowia przeciwpowodziowego, ogłoszony 16 września 2024 r., pozostaje w mocy.

Gmina Niechlów – Aktualnie na terenie gminy sytuacja jest stabilna. Stan wody na rzece Odrze i Baryczy przekracza stan ostrzegawczy. Utrzymuje się tendencja spadkowa. Nie odnotowano żadnych zdarzeń związanych z zagrożeniem powodziowym. Brak zagrożenia dot. wodociągów, oczyszczalni ścieków i innych miejsc mogących powodować skażenia rzek i cieków wodnych na terenie gminy. Obecnie utrzymany jest stan alarmu przeciwpowodziowego, ale w najbliższym czasie zostanie odwołany.

Miasto i Gmina Wąsosz -   Na terenie gminy prowadzony jest stały monitoring rzek dotyczący stanu oraz przepływu wody na mostach i jazach. Sytuacja jest stabilna, poziom wody w rzekach na terenie gminy sukcesywnie opada. Nie zostały zalane miejsca składowania niebezpiecznych odpadów, wodociągów, oczyszczalni ścieków oraz innych miejsc, które mogą powodować skażenia rzek. Stan pogotowia przeciwpowodziowego na terenie gminy Wąsosz obowiązuje od dnia 17 września 2024 r.

Gmina Jemielno – Trwa monitorowanie wałów przez mieszkańców. Poziom wody na Odrze sukcesywnie obniża się. Nie odnotowano nowych zgłoszeń w związku z przesiąkami lub podtopieniami budynków mieszkalnych, gospodarczych i gruntów rolnych. Na obecną chwilę brak też nowych przypadków przesiąków wału zagrażających zalaniem. Na terenie gminy nie wystąpiły podtopienia oczyszczalni ścieków, wodociągów, składowisk odpadów mogących powodować skażenie rzeki i cieków wodnych. Nie przeprowadzono ewakuacji mieszkańców. Utrzymany jest alarm przeciwpowodziowy ogłoszony dnia 16.09.2024 r.

Na terenie powiatu górowskiego obowiązuje alarm przeciwpowodziowy ogłoszony dnia 19.09.2024 r. godz. 13.00.