Miasto i Gmina Góra – Według danych IMGW stan wody rzeki Barycz na wodowskazie w miejscowości Osetno wynosi 267 cm (pt,2024-10-04 05:20 UTC), a prognozy wskazują na dalszy powolny spadek poziomu, z możliwością utrzymywania się w okolicach stanów ostrzegawczych. Nie odnotowano żadnych zdarzeń związanych z zagrożeniem powodziowym ani podtopień infrastruktury, które mogłyby doprowadzić do skażenia rzeki. Sytuacja hydrologiczna i meteorologiczna jest na bieżąco monitorowana przez pracowników BZK, przy czym władze apelują do mieszkańców terenów zalewowych o zachowanie ostrożności i śledzenie aktualnych komunikatów. W razie potrzeby przewiduje się natychmiastowe wdrożenie dodatkowych środków bezpieczeństwa. Stan pogotowia przeciwpowodziowego, ogłoszony 16 września 2024 r., planuje się znieść w poniedziałek tj. 07.10 2024 r.
Gmina Niechlów – Aktualnie na terenie gminy sytuacja jest stabilna. Poziom wody na rzece Odrze i Baryczy sukcesywnie opada. Nie ma zagrożenia dot. wodociągów, oczyszczalni ścieków i innych miejsc mogących powodować skażenia rzek i cieków wodnych na terenie gminy. Alarm przeciwpowodziowy zaplanowano odwołać w poniedziałek 07.10.2024 r.
Miasto i Gmina Wąsosz - Na terenie gminy prowadzony jest stały monitoring rzek dotyczący stanu oraz przepływu wody na mostach i jazach. Rzeka Barycz według danych z IMGW na wodowskazie w miejscowości Wąsosz osiągnęła poziom 316 cm (pt, 2024-10-04 05:20 UTC) – utrzymywana jest tendencja spadkowa. Sytuacja jest stabilna. Nie zostały zalane miejsca składowania niebezpiecznych odpadów, wodociągów, oczyszczalni ścieków oraz innych miejsc, które mogą powodować skażenia rzek. Stan pogotowia przeciwpowodziowego na terenie gminy Wąsosz nadal obowiązuje.
Gmina Jemielno – Prowadzony jest stały monitoring wałów przez mieszkańców. Według obserwacji poziom wody na rzece Odrze obniżył się o kolejne kilka centymetrów. Sytuacja dot. przesiąków i podtopień posesji prywatnych oraz gruntów rolnych bez nowych zgłoszeń. Na terenie gminy nie stwierdzono żadnych podtopień oczyszczalni ścieków, wodociągów, składowisk odpadów mogących powodować skażenie rzeki i cieków wodnych. Nie przeprowadzono ewakuacji mieszkańców. Utrzymany jest alarm przeciwpowodziowy ogłoszony dnia 16.09.2024 r.