Miasto i Gmina Góra - Stan rzeki Barycz na wodowskazie w m. Osetno na godzinę 05.20 wynosił 305 cm (tendencja spadkowa) i jest to 45 cm powyżej poziomu ostrzegawczego. Woda nieznacznie wystąpiła z koryta. Na obecną chwilę nie wystąpiły podtopienia miejsc składowania niebezpiecznych odpadów (brak takowych), wodociągów, oczyszczalni ścieków czy innych miejsc mogących powodować skażenie rzek i cieków wodnych na administrowanym terenie. Sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez pracowników GCZK. Zdalnie monitorowany jest stan wody na wodowskazie w Osetnie. Na obecną chwilę nie ewakuowano nikogo. Ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe w dniu 16 września 2024 r. od godz. 6.00.
Gmina Niechlów – Aktualnie na terenie gminy Niechlów sytuacja jest stabilna. Stan wody w rzece Odra nadal utrzymuje się w strefie wody wysokiej, powyżej stanu alarmowego, a na rzece Barycz powyżej ostrzegawczego. Bardzo widoczny jest spadek poziomu wody na ww. rzekach. Nie ma zagrożenia dotyczącego wodociągów, oczyszczalni ścieków i innych miejsc mogących powodować skażenia rzek i cieków wodnych na terenie gminy. Nadal obowiązuje ogłoszony 23 września 2024 r. alarm przeciwpowodziowy na terenie gminy.
Miasto i Gmina Wąsosz - Na terenie Gminy Wąsosz prowadzony jest stały monitoring rzek dotyczący stanu oraz przepływu wody na mostach i jazach. Barycz według danych z IMGW na wodowskazie w miejscowości Wąsosz osiągnęła poziom 353 cm (pt, 2024-09-27 05:20 UTC) – tendencja spadkowa – 3 cm od poprzedniego odczytu. Sytuacja jest stabilna. Nie zostały zalane miejsca składowania niebezpiecznych odpadów, wodociągów, oczyszczalni ścieków oraz innych miejsc, które mogą powodować skażenia rzek. Stan pogotowia przeciwpowodziowego na terenie gminy Wąsosz obowiązuje od dnia 17 września 2024 r.
Gmina Jemielno – Poziom wody w rzece Odra spadł o około 17 cm (wg danych szacunkowych). Prowadzony jest na bieżąco stały monitoring wałów przez mieszkańców i pracowników urzędu. Po porannej lustracji stwierdzono, że nadal występuje wzmożone „wyciskanie” wód na okoliczne rowy (woda wystąpiła z koryta rowów), gruntów rolnych, a także na drogi zarówno o nawierzchni gruntowej jak i asfaltowej. Nadal przybywa wód na uprawach rolniczych, ujawniono również nowe miejsca. W miejscowości Lubów, po interwencji ze strony Gminy Jemielno, w godzinach wieczornych w dniu 26.09.2024 r. została uruchomiona przepompownia. Nie przeprowadzono ewakuacji mieszkańców. Obowiązuje nadal alarm przeciwpowodziowy, ogłoszony dnia 16.09.2024 r.
Na terenie powiatu górowskiego nadal obowiązuje alarm przeciwpowodziowy ogłoszony dnia 19.09.2024 r. godz. 13.00.