Miasto i Gmina Góra – Stan rzeki Barycz na wodowskazie w miejscowości Osetno na godzinę 05.30 wyniósł 254 cm i spadł poniżej stanu ostrzegawczego. Nie odnotowano żadnych zdarzeń związanych z zagrożeniem powodziowym, które mogłyby doprowadzić do skażenia rzeki. Sytuacja hydrologiczna i meteorologiczna jest na bieżąco monitorowana przez pracowników BZK. W związku z obniżeniem poziomu wody w rzece Barycz poniżej stanu ostrzegawczego, z dniem 07.10.24 r. odwołane zostało pogotowie przeciwpowodziowe na terenie gminy Góra.

Gmina Niechlów – Aktualnie na terenie gminy sytuacja jest stabilna. Poziom wody na rzece Odrze i Baryczy sukcesywnie opada. Nie ma zagrożenia dot. wodociągów, oczyszczalni ścieków i innych miejsc mogących powodować skażenia rzek i cieków wodnych na terenie gminy. Alarm przeciwpowodziowy został odwołany 07.10.2024 r. od godz. 08:00.

Miasto i Gmina Wąsosz -   Na terenie gminy Wąsosz sytuacja jest stabilna, na rzekach utrzymuje się tendencja spadkowa. Barycz według danych z IMGW na wodowskazie w miejscowości Wąsosz osiągnęła poziom 301 cm (wt, 2024-10-08 05:30 UTC). Nie zostały zalane miejsca składowania niebezpiecznych odpadów, wodociągów, oczyszczalni ścieków oraz innych miejsc, które mogą powodować skażenia rzek. Na terenie gminy Wąsosz nadal obowiązuje stan pogotowia przeciwpowodziowego. Planuje się odwołanie pogotowia przeciwpowodziowego w bieżącym tygodniu.

Gmina Jemielno Prowadzony jest stały monitoring wałów przez mieszkańców gminy. Według obserwacji poziom wody na rzece Odrze obniżył się o 3 cm centymetry. Sytuacja dot. przesiąków i podtopień posesji prywatnych oraz gruntów rolnych bez nowych zgłoszeń. Na terenie gminy nie stwierdzono żadnych podtopień oczyszczalni ścieków, wodociągów, składowisk odpadów mogących powodować skażenie rzeki i cieków wodnych. Nadal obowiązuje alarm przeciwpowodziowy.