Miasto i Gmina Góra – Stan rzeki Barycz na wodowskazie w miejscowości Osetno na godzinę 13.20 wyniósł 249 cm i jest to 11 cm poniżej stanu ostrzegawczego. Nie odnotowano żadnych zdarzeń związanych z zagrożeniem powodziowym, które mogłyby doprowadzić do skażenia rzeki. Sytuacja hydrologiczna i meteorologiczna jest na bieżąco monitorowana przez pracowników BZK. W związku z obniżeniem poziomu wody w rzece Barycz poniżej stanu ostrzegawczego z dniem 07.10.24 r. odwołane zostało pogotowie przeciwpowodziowe na terenie gminy Góra.
Gmina Niechlów – Aktualnie na terenie gminy sytuacja jest stabilna. Poziom wody na rzece Odra i Barycz sukcesywnie opada. Nie ma zagrożenia dot. wodociągów, oczyszczalni ścieków i innych miejsc mogących powodować skażenia rzek i cieków wodnych na terenie gminy. Alarm przeciwpowodziowy został odwołany 07.10.2024 r. od godz. 08:00.
Miasto i Gmina Wąsosz - Na terenie gminy Wąsosz sytuacja jest stabilna, na rzekach utrzymuje się tendencja spadkowa. Stan rzeki Barycz według danych z IMGW na wodowskazie w miejscowości Wąsosz osiągnęła poziom 295 cm (cz, 2024-10-10 13:20 UTC). Nie zostały zalane miejsca składowania niebezpiecznych odpadów, wodociągów, oczyszczalni ścieków oraz innych miejsc, które mogą powodować skażenia rzek. Na terenie gminy Wąsosz stan pogotowia przeciwpowodziowego został odwołany z dniem 08.10.2024 r. od godz. 14.00.
Gmina Jemielno – Nie odnotowano żadnych zdarzeń związanych z zagrożeniem powodziowym. Sytuacja hydrologiczna i meteorologiczna jest na bieżąco monitorowana przez pracowników GCZK. Nie zostały zalane miejsca składowania niebezpiecznych odpadów, wodociągów, oczyszczalni ścieków oraz innych miejsc, które mogą powodować skażenia rzek. Wody w rowach i starorzeczu Odry sukcesywnie opadają. Na terenie gminy nadal obowiązuje alarm przeciwpowodziowy. Na mocy Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 października 2024 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie wprowadzenia stanu klęski żywiołowej na obszarze części województwa dolnośląskiego oraz lubuskiego na terenie gminy Jemielno wprowadzono stan klęski żywiołowej.