Atrakcyjny szlak turystyczny prowadzący z Góry do zbiornika retencyjnego w Ryczeniu

Ścieżka zaprojektowana z myślą o miłośnikach przyrody. Podążając nią można przyjemnie spędzić czas na łonie natury, poznając jej piękno i prawa, jakimi się kieruje.

Początek ścieżki znajduje się na południowym krańcu miejscowości Góra, gdzie ul. Leśna przechodzi w gruntową drogę leśną, a koniec nad Zalewem w miejscowości Ryczeń. Długość trasy to 7,8 km. Na trasie znajduje się 19 przystanków dydaktycznych oraz 3 miejsca postoju. Kierunek trasy wyznaczają strzałki kierunkowe. Nazwa pochodzi od cieku wodnego biegnącego wzdłuż niemal całej długości trasy. Na odcinku ponad siedmiu km można zobaczyć różne typy drzewostanów oraz charakterystyczną dla nich roślinność i świat zwierzęcy - niekiedy unikalny na naszym terenie. Ścieżka jest także atrakcją dla spacerowiczów oraz rowerzystów, a w ostatnich latach dla sportowców uprawiających nordic walking. Ścieżka jest łatwa do pokonania przez każdego.