Starosta Górowski informuje, że od dnia 1 października 2020 r. zostają uruchomione zdalne zapisy na porady prawne.

Ministerstwo Sprawiedliwości udostępniło osobom chcącym skorzystać z porad nieodpłatnej pomocy prawnej (w systemie NPP) lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego
(w systemie NPO) możliwość osobistego umówienia terminu porady przez stronę internetową https://np.ms.gov.pl/

W dostępnym harmonogramie wybierają Państwo datę i godzinę porady. Następnie podają swoje inicjały, zapoznają się z klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych oraz podają swój numer telefonu.

Jednocześnie zaznaczamy, że w związku z obecną sytuacją epidemiczną utrzymany zostaje system porad zdalnych – w związku z czym istotne jest podanie właściwego numeru Państwa  telefonu. Osoby udzielające porad na odległość zadzwonią do Państwa we wskazanym przez Państwa terminie.

Beneficjent nie jest zobowiązany do złożenia pisemnego oświadczenia, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej, a osoba fizyczna – przedsiębiorca nie musi składać oświadczenia o niezatrudnianiu innych osób w ciągu ostatniego roku.

Po uzyskaniu nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego anonimową opinię można przekazać:

– przesyłając pocztą na adres:

Wydział Organizacyjny i Spraw Społecznych

ul. Mickiewicza 1, 56-200 Góra

– lub przesyłając na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do korzystania z ww. funkcjonalności systemu nieodpłatnych porad prawnych.

Osoby, które jednak nie mają możliwości rejestracji zdalnej, mogą się umówić na poradę telefonicznie pod numerem 65 544 39 00.

Anonimowa opinia - pobierz TUTAJ

iodo@amt24.biz