Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Górze otrzymali nowy, średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Uroczystość przekazania pojazdu odbyła się w piątek, 2 października 2020 r.

W uroczystości przekazania wozu, na zaproszenie Burmistrz Góry Ireny Krzyszkiewicz i Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej Stara Góra dh Leszka Bołuńdźia, uczestniczyli znamienici goście, m.in.: nadbryg. Adam Konieczny – zastępca Komendanta Głównego PSP, st. bryg. Marek Kamiński – Dolnośląski Komendant Wojewódzki PSP, bryg. Krzysztof Panocha – Komendant Powiatowy PSP w Górze, kpt. Rafał Kaczmarek – zastępca Powiatowego Komendanta PSP w Górze, Anna Kolibek – Starosta Górowski, Andrzej Rogala – Wicestarosta, Ryszard Wawer – Przewodniczący Rady Powiatu Górowskiego wraz z radnymi, Paweł Niedźwiedź – Burmistrz Wąsosza, Magdalena Głuszko – Z-ca Burmistrza Góry oraz radni miejscy, kom. Daniel Panek – Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Górze, ks. Ryszard Skocz – Proboszcz Parafii w Osetnie, dh Andrzej Rękosiewicz - Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Górze. W tym doniosłym wydarzeniu udział wzięły także liczne reprezentacje oddziałów miejskich i gminnych ZOSP RP z terenu powiatu oraz sympatycy i przedstawiciele powiatowych OSP. Bardzo licznie zgromadzili się także mieszkańcy Starej Góry.

Nowy nabytek strażaków z Starej Góry to średnia, uterenowiona jednostka z napędem 4x4 IVECO EUROCARGO ze zbiornikiem na wodę o pojemności 3000 litrów. Auto posiada też zbiornik z środkiem pianotwórczym o pojemności 300 litrów, działko wodno-pianowe, autopompę dwuzakresową o wydajności 1600 l/min oraz instalację zraszającą.

Całkowity koszt samochodu wyniósł 779 820 zł. Gmina Góra przeznaczyła na ten cel 219 820 zł. Kolejne 147 000 złotych pochodziło z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Natomiast 63 000 zł przeznaczył Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pozostałą kwotę 350 000 złotych przekazała Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej

Starosta Górowski Anna Kolibek wraz z Wicestarostą w imieniu radnych, wręczyła dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Górze zestaw węży strażackich.

Nowy samochód wraz z jego wyposażeniem z pewnością przyczyni się do podwyższenia gotowości operacyjnej, poprawy warunków pracy strażaków i skuteczności w działaniu oraz niesieniu pomocy wszystkim, którzy będą jej potrzebować.

Uroczystość odbyła się zgodnie z ceremoniałem pożarniczym oraz ze względu na panującą pandemie z zachowaniem odpowiedniego reżimu sanitarnego.