Bezpieczeństwo uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Wąsoszu jest stawiane na pierwszym miejscu. Dlatego podobnie jak w poprzednich latach uczniowie klas I-III szkoły podstawowej wzięli udział w ogólnopolskim programie AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA. Podczas przeprowadzania lekcji omawiane były takie zagadnienia jak: Bezpieczeństwo w domu, Bezpieczeństwo w drodze do  szkoły, Bezpieczeństwo w szkole oraz Bezpieczeństwo w Internecie.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczniowie chętnie zdobywali nową wiedzę na temat bezpieczeństwa i bogacili już posiadaną. W trakcie realizacji programu dzieci z dużym zaangażowaniem wypełniały karty pracy, układały puzzle, rozwiązywały zagadki oraz oglądały filmy edukacyjne.

Ewaluacją programu był udział uczniów w Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie, który składał się z 12 pytań i był przeprowadzony w formie online. Nasi najmłodsi uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z przygotowanym przez organizatorów zestawem pytań. Dzięki swojej wiedzy otrzymali dyplomy potwierdzające znajomość zasad bezpieczeństwa, a szkoła uzyskała certyfikat potwierdzający udział w XII edycji programu edukacyjnego Akademia Bezpiecznego Puchatka.