Powrót szkół do całkowitej pracy stacjonarnej po tak długim okresie nauki zdalnej jest dla wszystkich ogromnym wyzwaniem. Radości z powrotu towarzyszy jednocześnie lęk i niepokój. Relacje pomiędzy uczniami, nauczycielami będą musiały być zbudowane od nowa. Uczniowie wrócą do szkół inni, niż przed pandemią. Należy się liczyć  z tym, że czas nauki online wpłynął na sposób ich funkcjonowania.

W tej sytuacji wspierające i przyjazne przyjęcie uczniów pozwoli im łatwiej zaadaptować się na nowo do rzeczywistości szkolnej.  Ważne jest, aby pierwsze dni nauki stacjonarnej w szkołach były skierowane na "przyzwyczajenie" się do ponownego bycia razem. Obecnie najważniejszym zadaniem jest reintegracja grupy klasowej i społeczności szkolnej, zapewnienie bezpieczeństwa oraz odbudowanie zespołu klasowego.  Zachęcamy szkoły do podjęcia na zajęciach aktywności nastawionych na integrację, odbudowanie relacji i obniżenie poziomu stresu związanego z powrotem do nauki stacjonarnej.

Zespół specjalistów Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Górze oraz koordynatorzy wspomagania dołożą wszelkich starań by wesprzeć Państwa w tym niełatwym wyzwaniu. W związku z powyższym proponujemy zajęcia warsztatowe dla uczniów dotyczące radzenia sobie ze stresem. Ponadto zachęcamy do zapoznania się z materiałem opracowanym przez pracowników Poradni ,,Uniwersytet dla Rodziców". http://www.radaporadnictwa.pl/index.php/wane-informacje

Zainteresowanych dyrektorów, nauczycieli i wychowawców prosimy o kontakt z naszymi koordynatorami wspomagania w celu zorganizowania wsparcia.

Z wyrazami szacunku, życzeniami  zdrowia  i spokojnej pracy
Dyrektor i Zespół Specjalistów Powiatowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego w Górze