W internacie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wąsoszu rozstrzygnięto konkurs czytelniczy pt. ,,Wiosna w poezji”. Celem konkursu była: popularyzacja literatury pięknej, rozwijanie umiejętności czytelniczych, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnienie kultury żywego słowa wśród dzieci i młodzieży.

Konkurs miał formę prezentacji dowolnego utworu poetyckiego o tematyce wiosennej. Jury w swojej ocenie uwzględniło: dobór repertuaru, interpretację, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny. Pierwsze miejsce w konkursie zajął wychowanek Emil Dereń, drugie - Anna Grodecka, trzecie miejsce w równej mierze zajęli Paweł Bartoszewicz i Wiktoria Przybylak. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Pozostali uczestnicy - podziękowania za udział i słodycze.

Organizatorzy: Justyna Papierniak, Marta Białobrzewska, Mirosława Osmelak.