Z okazji święta wszystkich pedagogów i pracowników oświaty Starosta Górowski Urszula Szmydyńska wraz z Wicestarostą Andrzejem Rogalą na ręce Dyrektorów szkół prowadzonych przez Powiat Górowski złożyli kwiaty oraz okazjonalne listy gratulacyjne.

Dzień Edukacji Narodowej to wspaniała okazja by podziękować i wyróżnić zasłużonych pracowników edukacji Nagrodą Starosty Górowskiego. W tym roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej Starosta Górowski wraz z  Wicestarostą Andrzejem Rogalą oraz Ryszardem Pietrowiakiem - członkiem Zarządu Powiatu Górowskiego, spotkali się z nominowanymi do Nagrody Starosty by wspólnie podkreślić trud pracy nauczycieli i wyrazić wdzięczność oraz uznanie za pełnioną misję na rzecz młodego pokolenia.

Nagrody otrzymali: Magdalena Mielczarek Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Górze, Izabela Matuszewska Wicedyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Wąsoszu oraz Krzysztof Mielczarek Dyrektora Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Górze.

W tym wyjątkowym dniu przekazano po raz kolejny wszystkim Pracownikom Oświaty wyrazy wdzięczności za codzienny wysiłek wkładany w przekazywanie wiedzy, wychowywanie młodzieży oraz kształtowanie w nich ponadczasowych postaw. Życzyli również zdrowia i wszelkiej pomyślności zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym.

W spotkaniu udział wzięli również Wiesław Pospiech – Skarbnik, Piotr Wołowicz – Sekretarz oraz Katarzyna Antolak Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Górze.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wielu pracowników oświaty zostało docenionych i uhonorowanych odznaczeniami państwowymi, odznaczeniami resortowymi, Nagrodą Ministra Edukacji i Nauki oraz Nagrodą Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

W 2021 r. wśród pracowników  pedagogicznych i niepedagogicznych w szkołach i placówkach prowadzonych przez Powiat Górowski odznaczeniami i nagrodami wyróżnienie zostali:

Nagrodą Ministra Edukacji i Nauki

- Katarzyna Staniszewska - Zespół Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Górze,

Nagrodą Dolnośląskiego Kuratora Oświaty:

- Ewa Gano - Zespół Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Górze;

Medalem Komisji Edukacji Narodowej:

- Henryk Antonicki- Zespół Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Górze,

- Edyta Wojciechowska - Powiatowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego w Górze

Medalem Złotym za Długoletnią Służbę

- Alina Borzym - Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Górze

- Bogusław Sitnik - Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Górze

Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę

- Magdalena Mielczarek -Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Górze

- Agnieszka Chmiel - Zespół Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Górze

Teresa Papmel - Zespół Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Górze

Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę

- Małgorzata Kauch - Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Górze

- Katarzyna Wróbel - Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Górze

- Anna Sawczyszyn - Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Górze

- Wioleta Kmiotek - Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Górze

Złotym Krzyżem Zasługi

- Grzegorz Goździewicz  Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Górze

Srebrnym Krzyżem Zasługi

- Magdalena Mielczarek -Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Górze

Brązowym Krzyżem Zasługi

- Edyta Bretsznajder - Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Górze

- Agnieszka Strzyż - Powiatowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego w Górze.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym.