Wczoraj odbyła się XXX sesja Rady Powiatu Górowskiego. Radni przyjęli między innymi uchwałę dotyczącą zmiany w budżecie i WPF. Zmiany dotyczyły m.in. wprowadzenia budowy II etapu modernizacji drogi w Kruszyńcu.

Przyjęto też uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego organizowanego przez Powiat Górowski. Umowa dotyczy linii relacji Wąsosz – Wiewierz – Sułów Wielki – Góra. Utrzymanie połączenia będzie dofinansowane przez Wojewodę Dolnośląskiego, Starostę Górowskiego i Burmistrza Wąsosza. Uruchomienie linii ma usprawnić dojazd młodzieży do szkół. Radni zapoznali się też z informacją o stanie realizacji zadań oświatowych w Powiecie Górowskim w roku szkolnym 2020/2021. W sesji uczestniczyło 15 radnych.