Od 25-29 października 2021 r. uczniowie Zespołu Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Górze  obchodzą „Tydzień Dbania o Dobre Relacje”. Jest to akcja ogólnopolska. W tym czasie szczególnie społeczność szkolna skupi się na tym, co sprawić, by relacje w szkole były jeszcze lepsze i pokazać, że nauczyciele i uczniowie lubią się i szanują.

Plan na ten tydzień wygląda tak: zaczynamy od wtorku-Dnia Radości, a konkretnie od szkolnej fotobudki będzie to specjalne miejsce zorganizowane na korytarzu, gdzie podczas przerw będzie można zrobić sobie śmieszne zdjęcie samemu lub z kolegami/koleżankami/nauczycielami :). Mamy przygotowane wesołe gadżety, a jeśli też macie jakieś w domu, zachęcamy do przyniesienia!

Środa to Dzień Kolorów! Ubierzmy się na kolorowo! Kolory to radość, pokażmy, że jesteśmy radośni, kochamy życie, mamy dystans do siebie i potrafimy dobrze się bawić!

W czwartek przewidziany jest Dzień Pozytywnych Myśli i Dobrych Słów. Rano przy wejściu do szkoły będzie można wylosować karteczkę z dobrym słowem, jakąś pozytywną myślą. W tym dniu starajmy się być dla siebie jeszcze milsi niż zazwyczaj. Niech miłe słowa nam towarzyszą i umilają nam chwile spędzone w szkole.

Piątek to Dzień Gier Planszowych, po wcześniejszym uzgodnieniu z nauczycielem zamiast zwykłych lekcji możliwe będzie granie w planszówki, które uczniowie przynoszą z domu.  Podzielcie się z innymi tym, w co lubicie/ lubiliście grać.  Odkurzmy zapomniane gry, cofnijmy się do gier, w które chętnie kiedyś graliśmy i udowodnijmy, że nie tylko gry komputerowe są fajne. Niech to będzie wspaniały powrót do przeszłości!  Pamiętajcie proszę, by uzgodnić z wcześniej z nauczycielem, z którym macie lekcje, czy możecie grać. Warunkiem jest, że będą to gry angażujące całą klasę tzn., nie wystarczy jedna planszówka na klasę, musicie zorganizować się tak, żeby każdy miał co robić. Nie zapomnijcie wziąć planszówek! – proponują organizatorzy.

Oprócz tego proszą, by przewodniczący klas i wychowawcy dopilnowali, żeby zrobić sobie klasowe zdjęcie lub selfie z wychowawcą - może być na wesoło! Z tych zdjęć stworzony zostanie jeden wielki pozytywny kolaż! Zdjęcia należy wysyłać na adres podany na plakacie.

I na końcu coś co wielu zainteresuje: wyzwanie: "Zgadnij kto to"

W gablocie na pierwszym piętrze umieszczone zostaną zdjęcia nauczycieli z dzieciństwa. Przy każdym zdjęciu będzie numerek. Będą też przygotowane kartki, na których będzie można zapisać swoje odpowiedzi. Chętne osoby mogą spróbować odgadnąć, które zdjęcie kogo przedstawia. Kartki do zapisania odpowiedzi będą do odbioru u p. Mileny Bartkowiak lub p. Mariusza Baworowskiego od wtorku od przerwy po 4 lekcji. Odpowiedzi można oddawać organizatorom do piątku do godziny 12:00.  Po tym czasie ogłoszone zostaną wyniki i osoby, które udzielą najwięcej poprawnych odpowiedzi zostaną nagrodzone słodkimi upominkami.

Niech ten tydzień będzie pełen radości, uśmiechu i pozytywnych emocji! Pokażmy, że umiemy się bawić, pokażmy, że się lubimy, pokażmy, że w naszej szkole dbamy o dobre relacje!

W tym roku organizację „Tygodnia Dbania o Dobre Relacje” prowadzą nauczyciele: Milena Bartkowiak i Mariusz Baworowski we ścisłej współpracy z Samorządem Uczniowskim Zespołu Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Górze.

Życzymy dużo pozytywnych emocji i tylko dobrych relacji.

Milena Bartkowiak