W związku z otrzymaniem w dniu 25 października 2021 r. dofinansowania na inwestycje realizowane przez Powiat Górowski w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu Polski Ład, w dniu 28 października 2021 r. Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski potwierdził decyzję Premiera Mateusza Morawieckiego poprzez wręczenie Staroście Górowskiemu Urszuli Szmydyńskiej promesy na inwestycje realizowane w ramach Programu.

Przekazanie promesy miało miejsce podczas uroczystego otwarcia drogi przekazanej do użytku na odcinku: Kowalowo – Czeladź Wielka.

W ramach Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu Polski Ład, Powiat Górowski otrzymał kwotę 8 627 264,81 złotych na realizację następujących inwestycji:

- przebudowa drogi powiatowej nr 1077D – ul. Lipowa w Górze;

- przebudowa drogi powiatowej nr 1113D w Kamieniu Górowskim;

- przebudowa drogi powiatowej nr 1083D w Bełczu Górnym;

- przebudowa drogi powiatowej nr 1069D relacji Góra – Brzeżany, oraz

- przebudowa drogi powiatowej nr 1068D relacji Wioska – Siciny.

Ponadto, Powiat Górowski otrzymał kolejną kwotę 1 490 000,00 złotych na realizację zadania: wymiana oświetlenia na ledowe wraz z wykonaniem nowej instalacji elektrycznej, informatycznej i ppoż. wraz z nowym przyłączem energetycznym w budynku Zespołu Szkół w Górze.

Przewidywany okres realizacji zadań – do 12 miesięcy.