Starosta Górowski Urszula Szmydyńska, Wicestarosta Górowski Andrzej Rogala przy kontrasygnacie Skarbnika Powiatu Wiesława Pospiecha w obecności Katarzyny Kubiak – Naczelnik Wydziału Komunikacji, podpisali dziś umowę z firmą Milla Spółdzielnia w Lesznie, reprezentowaną przez Prezesa Zarządu Dariusza Jarosika.

Przeciwdziałając wykluczeniu komunikacyjnemu, Powiat Górowski zlecił firmie Milla wykonanie zadania polegającego na świadczeniu usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego w powiatowych przewozach pasażerskich w transporcie drogowym na terenie powiatu górowskiego. Autobusy Milla obsługiwać będą linię komunikacyjną relacji Wąsosz (godz. 6:55) – Wiewierz – Sułów Wielki – Góra przez: Wąsosz – Golę Wąsoską – Cieszkowice skrz. – Dochowa – Czarnoborsko – Zbaków Górny – Zbaków Dolny – Wiewierz – Rudna Wielka – Rudna Mała – Sułów Wielki – Bronów – Szedziec – Kłoda Górowska – Góra, ul. Wrocławska – Góra, dworzec autobusowy (godz. 7:44). W drodze powrotnej autobus rusza z górowskiego dworca o godz. 15:45, by dojechać do Wąsosza o godz. 16:34. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny będzie na dworcach i przystankach autobusowych. Linia funkcjonować będzie od 2 listopada do 31 grudnia 2021 r.