Dzisiaj w siedzibie Starostwa Powiatowego w Górze Starosta Górowski Urszula Szmydyńska, Wicestarosta Górowski Andrzej Rogala przy kontrasygnacie Skarbnik Powiatu Wiesława Pospiecha, podpisali aneks nr 2 do umowy dotyczącej realizacji projektu „ZINTEGROWANI”. W zawarciu aneksu uczestniczyła Hanna Bartkowiak, pracownik działu ds. Wdrażania i Realizacji Projektów, Wydziału Edukacji Departamentu Spraw Społecznych i Rynku Pracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, reprezentując tym samym Partnera Wiodącego.

Zawarcie aneksu nr 2 do Umowy Partnerskiej zawartej 10 maja 2018 r. pomiędzy Partnerem Wiodącym a Partnerami w celu wspólnej realizacji projektu pn.: „Zintegrowani”, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, spowodowane było koniecznością przesunięcia kwot dotacji między dwoma Partnerami w projekcie.

Realizatorem projektu jest Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Wąsoszu. W okresie od 1 grudnia 2018 r. do 30 listopada 2020 r. w partnerstwie z 10 dolnośląskimi jednostkami samorządu terytorialnego, Ośrodek wdrażał jego elementy zgodnie z przyjętym harmonogramem realizacji. Jednak ze względu na wystąpienie pandemii i wywołane niespodziewane utrudnienia, okres trwania projektu został wydłużony do 30 października 2021 r., co pozwoli na realizację założonych celów. Głównym celem projektu było objęcie wsparciem i doprowadzenie do znacznego ograniczenia wystąpienia zagrożenia wykluczenia społecznego i ubóstwa wśród uczniów i absolwentów specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych na terenie województwa dolnośląskiego. Uczestnicy projektu dzięki udziałowi w poszczególnych formach wsparcia poszerzyli swoje kompetencje niezbędne do codziennego funkcjonowania w życiu społecznym. Ponadto osoby bierne zawodowo, które realizują jeszcze obowiązek szkolny lub obowiązek nauki, dzięki udziałowi w projekcie mogły zaplanować swoją dalszą drogę zawodową, biorąc udział w indywidualnych i grupowych konsultacjach z doradcą zawodowym, uczestnicząc w kursach zawodowych podnoszących ich kwalifikacje oraz odwiedzając miejsca pracy celem poznania możliwości zatrudnienia w interesującej ich branży.