W Luboszycach, w gminie Jemielno odbyła się wczoraj uroczystość przekazania nowego, średniego wozu strażackiego marki Volvo dla druhów z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.

W uroczystości udział wzięli m.in. posłowie na Sejm RP Mirosława Stachowiak-Różecka, Paweł Hreniak i Przemysław Czarnecki, Dolnośląski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Marek Kamiński, Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska we Wrocławiu Łukasz Kasztelowicz, Starosta Górowski Urszula Szmydyńska, Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz, Prezes Zarządu OSP RP w Jemielnie Aneta Kruszyna.

Samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP w Luboszycach to piąty tego typu pojazd, jaki w ostatnim czasie trafiły na teren powiatu górowskiego. Wcześniej wozy strażackie otrzymali druhowie z OSP we Wronowie, Wąsoszu, Starej Górze i Niechlowie. Do strażaków płynęły życzenia jak najmniejszej liczy wyjazdów na akcje oraz szczęśliwych powrotów z każdej służby.