Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Wąsoszu otrzymał wsparcie finansowe w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych „Aktywna Tablica” na lata 2020-2024.

Powiat Górowski, chcąc wzbogacić bazę dydaktyczną Szkoły Podstawowej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Wąsoszu, wnioskował o wsparcie finansowe, w ramach Rządowego programu „Aktywna tablica” na kwotę 25 464,00 zł, z czego 6 366,00 zł to wkład własny Powiatu Górowskiego. W sumie szkoła zostanie doposażona w pomoce dydaktyczne i sprzęt na kwotę 31 830,00 zł.

W ramach projektu Ośrodek pozyska następujący sprzęt:

- 2 zestawy dla nauczyciela do prowadzenia zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, w skład którego wchodzą: laptop, dodatkowa kamera internetowa, dodatkowy zestaw słuchawek i mikrofon, statyw, tablet graficzny lub tablet innego rodzaju służący w szczególności do rysowania elementów graficznych na komputerze lub monitorze,

- monitor interaktywny, dotykowy o przekątnej ekranu co najmniej 55 cali,

- zestaw pomocy dydaktycznych lub narzędzi do terapii procesów komunikacji, w tym zaburzeń przetwarzania słuchowego, dla uczniów z centralnymi zaburzeniami słuchu, słabosłyszących, z zaburzeniami koncentracji i uwagi, w tym z ADHD, ADD, autyzmem,

- 2 zestawy pomocy dydaktycznych lub narzędzi do terapii dla uczniów mających problemy w edukacji szkolnej z zaburzeniami wymagającymi terapii logopedycznej lub psychologicznej,

- 3 komputery stacjonarne lub laptopy, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania pomocy dydaktycznych, narzędzi do terapii lub oprogramowania.

Dzięki środkom finansowym w ramach programu Ośrodek wzbogacił się w najnowszej generacji urządzenia multimedialne oraz pomoce dydaktyczne podnoszące atrakcyjność procesu nauczania jak i uczenia się.