Maleńka Marysia Drożdżyńska z Brenna potrzebuje najdroższego leku świata. Dziewczynka choruje na SMA 1 (rdzeniowy zanik mięśni typu 1 ).

Oprócz dostępnego w Polsce leczenia istnieje jeszcze inny lek, który nie jest refundowany w Polsce, a kosztuje 9 milionów złotych (jest sprowadzany z USA). Dzięki niemu Marysia będzie miała większą szansę na sprawność oraz samodzielne życie.

- Walczymy o każdą złotówkę, żeby zebrać pieniądze jak najszybciej, gdyż lek może być podany dziecku do osiągnięcia wagi 13,5 kg. Im podany jest szybciej, tym szanse na wyzdrowienie są większe, to kolejny powód walki z czasem – to główna idea wolontariuszy i wszystkich wspierających akcję.

Społeczność szkolna Zespołu Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Górze nie mogła przejść obojętnie i włączyła się w zbiórkę funduszy. Na rzecz pomocy Marysi zorganizowano na przełomie października i listopada zbiórkę makulatury, nakrętek, baterii, elektrośmieci, odzieży oraz kiermasze, apetycznych tostów i przepysznych ciast. Oprócz zebranych rzeczy ze sprzedaży smakołyków udało nam się zebrać 1 742, 86 zł.

Podziękowania dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób zechcieli pomóc kierują organizatorzy zbiórki. Dobro wraca.