12 listopada 2021 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Wąsoszu rozpoczęła funkcjonowanie kotłownia gazowa utworzona w ramach zadania pn. „Przebudowa kotłowni węglowej na kotłownię gazową wraz z wymianą instalacji elektrycznej oraz stolarki okiennej i drzwiowej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Wąsoszu, ul. Korczaka 6, 56-210 Wąsosz”.

Uruchomienie nowej kotłowni nastąpiło po uzyskania stosownych pozwoleń związanych z dopuszczeniem urządzeń grzewczych do eksploatacji przez Polską Spółkę Gazownictwa we Wrocławiu, a następnie po podpisaniu umowy o dystrybucję paliwa gazowego z PGNiG w Warszawie.

Przed rozpoczęciem pracy kotłów gazowych zostało przeprowadzone przez firmę Viessmann szkolenie instruktażowe w zakresie obsługi urządzeń.

Ponadto w placówce w dalszym ciągu trwają prace remontowe polegające na wymianie stolarki okiennej. Zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków wykonano również renowację dwóch par drzwi wejściowych do budynku szkoły. Planowany termin zakończenia inwestycji przypada na 30 listopada 2021 r.

Wykonanie prac modernizacyjnych w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Wąsoszu możliwe jest dzięki dofinansowaniu jakie Powiat Górowski uzyskał z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wartość inwestycji wynosi 795 810,00 zł, w tym kwota 700 000 zł stanowią środki otrzymanego dofinansowania, a pozostała kwota 95 810,00 zł pochodzi z budżetu Powiatu Górowskiego. Dzięki tej inwestycji znacznie poprawi się komfort związany z pobytem wychowanków w ośrodku oraz pracy nauczycieli i pracowników Ośrodka