Powiat Górowski w ramach przedsięwzięcia „ Laboratoria Przyszłości” otrzymał środki  w wysokości 30 000,00 zł dla Szkoły Podstawowej Specjalnej w Wąsoszu w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Wąsoszu.

„ Laboratoria Przyszłości”, to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dzięki przekazanym środkom, Szkoła Podstawowa Specjalna w Wąsoszu, będzie mogła zakupić z katalogu wyposażenia podstawowego: nowoczesny sprzęt, m.in. drukarkę 3D, mikrokontrolery, sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć, stacje lutownicze (do mikrokontrolerów) oraz sprzęt dodatkowy, np. wyposażenie stanowisk do pracy narzędziowej/technicznej, narzędzia do obróbki drewna i metalu, specjalistyczne urządzenia i narzędzia, materiały edukacyjne oraz oprogramowanie, w tym z zakresu robotyki i mikroelektroniki, sprzęt gospodarstwa domowego, materiały eksploatacyjne, sprzęt do nagrywania, rejestrowania i obróbki obrazu i dźwięku, pomoce projektowe czy środki ochrony indywidualnej. Celem inicjatywy jest wsparcie procesu dydaktycznego i uczynienie go bardziej interdyscyplinarnym i innowacyjnym.