Odpowiadając na potrzeby mieszkańców Powiat Górowski, jako organizator transportu zbiorowego, po raz kolejny złożył wniosek do Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego o dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o Charakterze Użyteczności Publicznej linii komunikacyjnej relacji Wąsosz – Wiewierz- Sułów Wielki – Góra.

Decyzją Wojewody Dolnośląskiego wskazana linia komunikacyjna została objęta dopłatą na rok 2022.

Planowana kwota dofinansowania wynosi 35 712 zł.

Dzięki pozyskanym środkom z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o Charakterze Użyteczności Publicznej, a także porozumieniu Powiatu Górowskiego z Gminą Wąsosz na współfinansowanie wkładu własnego, możliwe jest funkcjonowanie linii komunikacyjnej, które zapobiega wykluczeniu transportowemu głównie młodzieży dojeżdżającej do szkół ponadpodstawowych na terenie Powiatu.