Na sesji Rady Powiatu Górowskiego w dniu 29 grudnia 2021 r. został uchwalony budżet Powiatu na 2022 r. W trakcie prac nad projektem budżetu wszystkie komisje stałe Rady Powiatu pozytywnie zaopiniowały ten projekt. Również Regionalna Izba Obrachunkowa we Wrocławiu wyraziła opinię pozytywną bez żadnych uwag.

W następnym roku planuje się uzyskanie dochodów ogółem w kwocie 58 mln 628 tys. zł i poniesienie wydatków ogółem w kwocie 60 mln 493 tys. zł. Różnica ta powoduje, że budżet został przyjęty z deficytem w kwocie 1 mln 864 tys. zł. Źródłem pokrycia deficytu są wolne środki powstałe w wyniku racjonalnego zarządzania budżetem w latach wcześniejszych.

Ważnym punktem w budżecie są inwestycje na które planuje się kwotę 12 mln 303 tys. zł, w tym na drogi powiatowe 9 mln 630 tys. zł, natomiast inwestycje oświatowe to kwota 2 mln 345 tys. zł realizowane w budynkach Zespołu Szkół w Górze i Liceum Ogólnokształcącego w Górze.

Na oświatę łącznie w roku 2022 planuje się kwotę 21 mln 829 tys. zł co przy należnej Powiatowi części oświatowej subwencji ogólnej z budżetu państwa wynoszącej 12 mln 097 tys. zł powoduje, iż z innych dochodów własnych Powiat musi dołożyć do funkcjonowania oświaty 9 mln 732 tys. zł.

Za przyjęciem uchwały budżetowej głosowało 10 radnych: Czerwiński Jan, Jóźwiak Marcin, Nakoneczny Franciszek, Owczarek Grażyna, Pietrowiak Ryszard, Rogala Andrzej, Szmydyńska Urszula, Szurynowska Mariola, Szymanowicz Robert, Wawer Ryszard.

Przeciw przyjęciu budżetu na 2022 rok głosowali: Bogucki Kazimierz, Trojanek Grzegorz Aleksander oraz Żłobiński Mirosław.