Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Górze z udziałem przedstawicieli Banku Gospodarstwa Krajowego, Piotra Buzara oraz Karoliny Jagodzińskiej-Szynkura odbyło się spotkanie poświęcone projektom, które mają być realizowane na terenie powiatu w ramach programu Polski Ład.

W spotkaniu uczestniczyli Urszula Szmydyńska Starosta Górowski oraz Andrzej Rogala Wicestarosta Górowski oraz włodarze, skarbnicy i pracownicy jednostek samorządu terytorialnego z terenu Powiatu Górowskiego.

Spotkanie poświęcone było lokalnym inwestycjom z Rządowego Programu „Polski Ład”, którego Bank Gospodarstwa Krajowego  jest operatorem. Program polega na dofinansowaniu inwestycji realizowanych przez jednostki samorządu terytorialnego w całej Polsce.

Rozmowy dotyczyły szczególnie realizacji wniosków złożonych przez samorządy. W czasie spotkania samorządowcy mieli możliwość zadawania pytań o szczegóły programu.

Przypomnijmy jedynie, że Powiat Górowski otrzymał ponad 10 milionów złotych bezzwrotnego dofinansowania. Zgłoszone przez starostwo projekty, które otrzymały dofinansowanie dotyczą poprawy infrastruktury drogowej poprzez przebudowę drogi powiatowej nr 1077D – ul. Lipowa w Górze – realizacja zadania obejmuję wykonanie nowej nawierzchni i budowę chodnika na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 324 do cmentarza komunalnego, drogi powiatowej nr 1113D w Kamieniu Górowskim - w zakresie wykonania nowej nawierzchni wraz z budową chodnika w m. Kamień Górowski, drogi powiatowej nr 1083D w Bełczu Górnym – w zakresie wykonania chodnika wraz z odwodnieniem, drogi powiatowej nr 1069D relacji Góra – Brzeżany – wykonanie nowej nawierzchni na odcinku Góra – Brzeżany a także drogi powiatowej nr 1068D relacji Wioska – Siciny – wykonanie nowej nawierzchni poprzez dwukrotne powierzchniowe utrwalenie na odcinku Wioska – Siciny do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 305 wraz z budową chodnika i nowej nawierzchni w miejscowości Wioska.

Ponadto środki te przeznaczone zostaną na wymianę oświetlenia na ledowe wraz z wykonaniem nowej instalacji elektrycznej, informatycznej i ppoż. wraz z nowym przyłączem energetycznym w budynku Zespołu Szkół w Górze.