W ramach treningu aktywnego wypoczynku uczestnicy programu skorzystają z istniejących zasobów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, uzupełnionych o pomoce dydaktyczne oraz sprzęt do rehabilitacji, zakupionych w ramach projektu.

Podczas zajęć w sali integracji sensorycznej absolwenci pracują nad usprawnieniem motoryki, wzmacniają siłę mięśniową, dostarczają prawidłowych wzorców psychomotorycznych, w tym budowanie i uzyskanie wzorca prawidłowej postawy i prawidłowego przenoszenia ciężaru ciała, stymulują koordynację wzrokowo-ruchową, wzrokowo-słuchową oraz wzrokowo- ruchowo- czuciową. Uczestnicy są zmotywowani do podjęcia wysiłku fizycznego, samoakceptacji oraz wiary we własne możliwości.

Dzięki nabyciu specjalistycznego stołu do masażu, absolwenci regularnie korzystają z usług rehabilitantki. Rodzaj masażu dostosowywany jest do potrzeb psychofizycznych  uczestników projektu. Masaż rehabilitacyjny działa zarówno na układ nerwowy, jak i krążenia, pomagając odzyskać prawidłowe funkcjonowanie mięśni i ciała.

Izabela Matuszewska