Grupa najmłodszych uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Wąsoszu uczestniczyła w  festiwalu zorganizowanym przez Powiatowy Zespół Specjalnych Placówek Szkolno-Wychowawczych w Trzebnicy. Placówkę reprezentowali uczniowie szkoły podstawowej - Jan Hływa, Vanessa Giżycka, Bartosz Hecman,  Dawid Kropacz,  Maja Jastrzębska. Celem konkursu było kultywowanie tradycji świątecznego śpiewania, kształtowanie postaw czynnego udziału w kulturze. Festiwal pod honorowym patronatem Starosty Trzebnickiego Małgorzaty Matusiak, przybrał formę międzyszkolnego koncertu „Świąteczna Piosenka dla Europy”.

Nasi reprezentanci zajęli czołowe miejsca : Jan Hływa I miejsce , Vanessa Giżycka - II miejsce, Bartosz Hecman -II miejsce. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom umiejętności wokalnych.

Jury  pogratulowało wszystkim wykonawcom talentu muzycznego oraz podziękowało nauczycielom za przygotowanie dzieci do występów. W nagrodę laureaci otrzymali  pamiątkowe dyplomy, nagrody rzeczowe, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Trzebnicy oraz Stowarzyszenie „TROSKA”,
a wszyscy uczestnicy konkursu słodkie upominki.

Wszystkim artystom, którzy wzięli udział w Festiwalu ”Świąteczna Piosenka dla Europy” gratulujemy odwagi  i talentu. Uczniów do występów przygotowały: Joanna Krukowska- Zdanowicz oraz Maria Wielogórska.