2022 rok przyniósł ważne zmiany w programie „Rodzina 500+”. Od stycznia obsługę programu prowadzi Zakład Ubezpieczeń Społecznych, przejmując od samorządów zbieranie wniosków w zakresie tego świadczenia wychowawczego. Od nowego roku wnioski o 500+można składać wyłącznie drogą elektroniczną.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyjmuje już wnioski na bieżąco przyznawane świadczenia wychowawcze (np. na nowonarodzone dzieci). Natomiast od 1 lutego 2022 r. będzie przyjmował wnioski  na nowy okres świadczeniowy trwający od 1 czerwca 2022 r. do 31 maja 2023 r.

Aby uzyskać prawo do świadczenia „Rodzina 500+” w nowym okresie, rozpoczynającym się od 1 czerwca 2022 r., należy złożyć wniosek od 1 lutego br. Od tego roku wnioski można składać wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem jednego z trzech kanałów wnioskowania: przez Platformę PUE ZUS, portal Emp@tia na stronie empatia.mpips.gov.pl lub przez bankowość elektroniczną.

Więcej informacji TUTAJ